Jak oczyścić organizm z toksyn?

jak oczyścić organizm z toksyn

We współczesnym świecie narażeni jesteśmy na wiele toksyn. Dzieje się tak za sprawą używek np.: papierosy, a także za sprawą sztucznych substancji zawartych w produktach. Inną przyczyną toksyn w organizmie jest coraz większa ilość spalin w powietrzu. Jak sobie z tym radzić? Gromadząc takie substancje w ciele nie możemy czuć się dobrze. Coraz większa ilość alergii, zaburzenia hormonalne, zatrucia to skutki zbyt wysokiego poziomu toksyn. Jak więc oczyścić z nich organizm?

Naturalne pozbywanie się toksyn

Organizm dba o nas samoistnie. Stara się pozbyć szkodliwych substancji poprzez pocenie, oddawanie moczu, a także poprzez płuca. Zbyt duża ilość toksyn odkłada jest w wątrobie, która jest w naszym organizmie „oczyszczalnią”. Jednak, gdy stężenie jest zbyt wysokie nie może sobie z tym poradzić. Aby przyspieszyć naturalny proces detoksykacji należy pić zieloną herbatę, miętę i jeść szpinak.

Sauna

Metoda polecana dla osób, które nie mają problemów z krążeniem. W saunie naczynia krwionośne rozszerzają się co powoduje wzmożone pocenie. Im więcej litrów potu wyprodukujemy tym więcej toksyn z naszego organizmu zostanie usuniętych. Jednak pamiętaj, aby nie przesadzać, gdyż ta metoda stosowana w nadmiernych ilościach również może powodować problemy ze zdrowiem.

Solanka

Dzięki rozszerzonym porom mocznik efektywniej będzie wydostawał się na zewnątrz organizmu. Jest to także metoda oparta na wypacaniu toksyn. Pobudzone pory chętniej będą współpracowały z twoim organizmem. Solanka będzie dla nich pewnego rodzaju „bodźcem do działania”.

Płyny

Pij jak największą ilość płynów, szczególnie wody. Pomoże to uzupełniać płyny, które wypocisz i pozwoli na regularne stosowanie tej techniki. Im więcej będziesz pił tym częściej także będziesz oddawał mocz, co również przyspieszy pozbywanie się toksyn. Odpowiednia ilość płynów jest ważna zawsze, nie tylko podczas detoksykacji!

Sport

Wspomaga dotlenienie organizmu. Wraz z przyspieszonym oddechem zwiększona jest ilość wydychanych toksyn. Podczas sportu, także wzmożona jest ilość usuwanych toksyn poprzez pocenie się.

Owsianka

Zdrowe, pełnowartościowe śniadanie, które wiąże toksyny i tym samym pomaga je wydalić z organizmu. Owsianka to źródło cennych składników odżywczych takich jak cynk, białko czy witaminy z grupy B. Decydując się na owsiankę (najlepiej ekologiczną!) mamy gwarancję, że nie tylko pozwala pozbyć się toksyn, ale przede wszystkim nie wprowadza do organizmu nowych.

Grejpfrut

Owoce te przyspieszają metabolizm, tym samym przyspieszając usuwanie toksyn. Dodatkowo pomagają trawić tłuszcze i są cennym źródłem witaminy C i A.

Czosnek

Oprócz właściwości leczniczych sprawdza się jako środek służący detoksowi. Zjedzenie czosnku pomaga w produkcji siarki i selenu. Są to substancje niezbędne do oczyszczenia organizmu. Czosnek poprawia też pracę jelit i ma działanie przeciwbakteryjne.

Awokado

A właściwie zawarty w nim glutation oczyszcza organizm. Awokado dodatkowo obniża cholesterol i chroni przed rakiem piersi. Zawarta w produkcie luteina wspomaga pracę oczu, a potas obniża ciśnienie krwi.

Dodatkowe sposoby

Jeżeli czujesz bardzo intensywne skutki występowania toksyn w twoim organizmie możesz sięgnąć po specjalistyczne, farmakologiczne środki lub zastosować trzydniową, sokową dietę oczyszczającą. Sposoby te jednak są dosyć radykalne i mogą powodować szok. Toksyn najlepiej pozbywać się stopniowo, tak, by włożona w to praca nie osłabiła organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *